Jak si vybrat vhodný plot

Jak si vybrat vhodný plot

Uvažujete o novém plotu a nemáte tušení, kde s výběrem začít? Existuje tolik druhů, materiálů a vzhledů, které jsou na trhu, ale vyznat se v nich není úplně jednoduché. Naskýtá se spousta otázek, která při výběru plotu určitě vyvstávají. Na začátek je podstatné vzít v potaz několik kritérií, které vám pomohou vydat se správným směrem.

· Cenová dostupnost – Pokud chcete šetřit své kapsy, primárně se budete poohlížet po oplocení, které bude finančně dostupné. Levnější cestu otevírají kupříkladu drátěné ploty.

· Místo, kde bude plot umístěn – V podstatě základní faktor, který je třeba zohlednit. Že budete vybírat jiný plot k rodinnému domu nebo na průmyslový objekt je celkem jasné, ale také je třeba se zamyslet, v jakém terénu chcete plot realizovat.

· Soukromí – Tato podmínka se úzce pojí na skutečnost, na jaký pozemek chcete plot umístit. Pokud hledáte oplocení pro rodinný dům, budete určitě zvažovat, jak velké soukromí vám může poskytnout.

· Životnost plotu – Vaším záměrem je nepochybně, aby plot vydržel co nejdéle. O to se postará hlavně pozinkování nebo poplastování, což ovšem nelze hledat např. u dřevěných plotů

· Materiál, ze kterého je oplocení vyrobeno – Každý z plotů vyžaduje alespoň minimální péči, aby byl stále funkční. Materiál vám napoví, jakou údržbu bude potřebovat, jak na něj budou působit povětrnostní podmínky a jaká bude jeho odolnost.

· Vzhled – Určitě vám záleží na tom, jak bude váš dům vypadat, proto je třeba zohlednit, jak by s ním zvolený plot ladil.

Podíváme se společně na pár základních typů plotů, které si zákazníci nejčastěji vybírají.

DŘEVĚNÝ PLOT
Dřevo je jeden z nejvyhledávanějších materiálů pro výstavu plotu. Nabízí totiž nejvíce možností. Dřevěný plot dodá vašemu domu přirozený ráz a krásně se sladí s okolím. Dřevo totiž sluší všemu. Klasicky se setkáte se smrkovým, borovicovým a modřínovým dřevem. Mezi oblíbené druhy patří i exotické dřeviny, ty se však pohybují na poměrně vyšší cenové úrovni. Nevýhodou dřevěného plotu je o něco nižší životnost, než na kterou jsme u jiných druhů plotů zvyklí. Závisí především na tom, jak o plot pečujete.

DRÁTĚNÝ PLOT
Jestliže se poohlížíte po oplocení, které je sympaticky finančně dostupné, určitě se pozastavte u drátěných plotů. Jedná se v podstatě o nejlevnější a nejdostupnější možnost. Rozumným řešením je si vybrat pozinkované či poplastované varianty, jelikož vám tyto faktory zaručí ochranu proti korozi. Jejich výhodu je rychlá a jednoduchá výstavba a rozšířená nabídka. Jedinou nevýhodou drátěného plotu je nižší estetičnost.

SVAŘOVANÝ PLOT
Pokud chcete zkombinovat atraktivnost a bezpečnost, svařované pletivo slibuje oboje. Jeho velkou výhodou je, že oproti drátěnému plotu se jen tak rychle nerozplete, proto odolá i náporům vašich domácích mazlíčků. Právě díky svařování poskytuje vyšší bezpečnost. Svařované pletivo je vhodné nejen pro rodinné domy, ale i pro oplocení různých průmyslových objektů. Díky poplastování a pozinkování zaručí vyšší životnost.

PLASTOVÝ PLOT
Plastové ploty mají různé podoby. Především jsou odolné a nevyžadují přílišnou údržbu. Lze vybírat z více variant – vyráběné z PVC nebo levnější z recyklátu, které mají ale o něco nižší životnost.

Nemusíte mít strach. Rádi vám s výběrem vhodného oplocení pomůžeme, zohledníme všechny faktory a společně určitě přijdeme na nejlepší řešení pro váš pozemek či objekt.

Translate »